Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu tegi Õhtulehe kohta õigeksmõistva otsuse 

Tallinn, 9. aprill 2019. Pressinõukogu arutas Karolin Tsarski ja Mittetulundusühing Isvara Joogakool kaebust Õhtulehes 6. detsembril ilmunud artikli „Tantraperverdi jünger annab Eesti koolides joogatunde“ ja 7. detsembril ilmunud artikli „Vägistamissüüdistusega tantraõpetaja Saraswati tegutseb taas“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Karolin Tsarski ja Mittetulundusühing Isvara Joogakool kaebasid Pressinõukogule, et esimese artikli pealkiri on eksitav, sest sõna „jünger“ kasutamine on liiga kategooriline ja jätab Karolin Tsarskist negatiivse mulje. Kaebaja leiab, et pealkiri ei vasta loo sisule, sest ei tõesta kaebaja Saraswati jüngriks olemist. Samuti ei ole kaebaja rahul sõna „jünger“ kasutamisega artikli sees. Kaebaja leiab, et artiklis jäetakse temast mulje, et teda ei tohiks noorte lähedale lasta. Teise artikli puhul ei ole kaebaja rahul, et tema kohta on kasutatud sõna „tantraõpetaja“. Samuti ei ole kaebaja rahul, et teises artiklis on talle omistatud sõnad, mida ta öelnud ei ole. Kaebaja leiab, et mõlemad artiklid jätavad temast mulje nagu Saraswati tegudega seotud isikust ja kurjategijast.

Õhtuleht vastas Pressinõukogule, et sõna „jünger“ on kasutatud korrektselt, sest tegemist on õpilase, järelekäija ja vaimustunud pooldajaga. Leht lisas, et kõik esitatud väited on korrektsed ja esimeses artiklis ei ole ühtegi vale fakti. Õhtulehe kinnitusel on Karolin Tsarski enda korraldatud tantrafestivali koduleheküljel toodud välja kui õpetaja. Teise artikli alguses olev andestamist puudutav lause pärineb Õhtulehe väitel Karolin Tsarski vastusest, mille leht avaldas täies mahus.

Pressinõukogu otsustas, et artikliga „Tantraperverdi jünger annab Eesti koolides joogatunde“ ei ole Õhtuleht ajakirjanduseetika koodeksi vastu eksinud. Artiklis saab kaebaja sõna, lisaks on tema joogatundide kohta avaldatud positiivne hinnang. Pressinõukogu arvates on põhjendatud ka kaebaja õpetaja tegudest kirjutamine.

Pressinõukogu hinnangul on ka teine artikkel ajakirjanduseetika koodeksiga kooskõlas, sest see väljendab Karolin Tsarski seisukohti, muu hulgas ka andestamise küsimuses.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele