Pressinőukogu
Eesti Ajalehtede Liit
Eesti Ajalehtede Liit
TRÜKI  |  ESTONIAN PRESS COUNCIL  |  СОВЕТ ПО ПРЕССЕ

Pressinõukogu mõistis Ekspressi õigeks

Tallinn, 27. juuni 2019. Pressinõukogu arutas AS Hoolekandeteenused kaebust Eesti Ekspressis 23. jaanuaril ilmunud artikli „Hooldekodu töötaja: Valklas töötamine on enesetapp“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib olukorrast Valkla hooldekodus. AS Hoolekandeteenused kaebas Pressinõukogule, et ajakirjanik ei saanud tegevusjuhendajat Kerstit puudutava osas infot otseallikast ega küsinud, kas info vastab tõele või kas ta on nõus info avaldamisega. Kaebaja märgib, et artikkel sisaldab Kersti delikaatseid isikuandmeid. Samuti ei ole kaebaja rahul, et artikkel sisaldab kliendi Andruse delikaatseid isikuandmeid.

Eesti Ekspress vastas Pressinõukogule, et Kerstiga toimunu leidis kajastamist ka teistes väljaannetes. Lisaks ei väida kaebaja, nagu poleks intsidenti Kerstiga toimunud. Leht märkis, et töötajate ja klientide puhul on avaldatud vaid eesnimed ja seega ei ole nad identifitseeritavad. Eesti Ekspressi hinnangul puudub AS Hoolekandeteenustel kaebeõigus.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress ei rikkunud head ajakirjandustava. Pressinõukogu hinnangul sai artiklis sõna AS Hoolekandeteenused juhatuse esimees Maarjo Mändmaa.  

Pressinõukogu ei langeta otsust tegevusjuhendajat Kerstit puudutavas osas, sest Kersti ise ei ole Pressinõukogule kaebust esitanud.

Samuti ei langeta Pressinõukogu otsust kliendi Andruse suhtes, sest ka Andrus ei ole Pressinõukogu poole kaebusega pöördunud.

Pressinõukogu hinnangul ei ole Kersti ega Andrus artikli põhjal identifitseeritavad.

PN

 
Pressinõukogu
Pärnu mnt 67a
10134 Tallinn Estonia
Tel. +372 646 3363
Fax. +372 631 1210
pn@eall.eeTagasi  -  Esilehele